media.news.imagealternatetextformat

گزارش جدید محققان؛ افزایش ۴۶ درصدی موارد کرونا در انگلیس بعد از برداشتن محدودیت‌ها

سه شنبه, 24 اسفند,1400 12:23 ب.ظ

در طول دو هفته پس از پایان محدودیت‌های کووید ۱۹ در انگلیس، تعداد موارد ابتلا، بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر دوباره در حال افزایش است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از وب مِد، داده‌های خود دولت انگلیس و همچنین نتایج یک تحلیل مستقل، هر دو افزایش موارد ابتلاء را، به ویژه در میان افراد ۵۵ سال و بالاتر، نشان می‌دهد.

آخرین گزارش از داده‌های دولت بریتانیا، افزایش تعداد کرونا را تأیید می‌کند. به طور کلی در بریتانیا در ۷ روز گذشته، تعداد عفونت‌های جدید ۴۶.۴ درصد، مرگ‌ومیرها ۱۹.۵ درصد و بیماران بستری در بیمارستان ۱۲.۲ درصد افزایش داشته است.

به گفته محققان، به طور متوسط از هر ۳۰ نفر در بریتانیا، ۱ نفر مبتلا به کووید ۱۹ است.

تجزیه و تحلیل محققان نشان می‌دهد که موارد کووید در همه گروه‌های سنی، از جمله در بین افراد ۵۵ سال به بالا و افراد دو دوز واکسن زده، در حال افزایش است.

پروفسور «تیم اسپکتور»، اپیدمیولوژیست از کالج کینگ لندن، گفت: «افزایش عمده موارد جدید در سراسر کشور و در سالمندان نگران‌کننده است، به‌ویژه که اکنون برای اولین بار شاهد افزایش تعداد بستری‌ها در بیمارستان هستیم.»

به گفته محققان، هنگامی که همه محدودیت‌ها برداشته شد، روند افزایشی و نرخ بالای عفونت و شیوع احتمالی در آینده قابل پیش‌بینی بود.