media.news.imagealternatetextformat

مراسم روز ملی صادرات امسال را اتاق ایران برگزار می‌کند

دوشنبه, 21 شهریور,1401 10:00 ق.ظ

به گزارش اتاق ایران آنلاین، معاون کمیسیون‌ها، مجامع و شوراهای اتاق ایران از برگزاری بیست‌و ششمین سالروز ملی صادرات توسط اتاق ایران در اواخر مهرماه خبر داد.

علی چاغروند، معاون کمیسیون‌ها، مجامع و شوراهای اتاق ایران در گفت‌وگو با «اتاق ایران آنلاین» ضمن اعلام این خبر که قرار است مراسم روز ملی صادرات توسط اتاق ایران برگزار شود، از هماهنگی برای حضور رئیس جمهور در این مراسم خبر داد.

بر اساس اظهارات او حضور رئیس جمهور و تقدیر ایشان از صادرکنندگان برتر کشور به ویژه در شرایط کنونی حاکم بر اقتصاد می‌تواند بسیار امیدوارکننده باشد.

معاون کمیسیون‌ها، مجامع و شوراهای اتاق ایران در ادامه به فرآیند انتخاب صادرکنندگان برتر که شامل صادرکنندگان نمونه و ممتاز می‌شود، گفت: انتخاب این افراد توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت با مشارکت نمایندگانی از اتاق ایران انجام شده و قرار است مراسم این روز نیز توسط بخش خصوصی برگزار شود.

چاغروند درباره معیارها و شاخص‌های انتخاب صادرکنندگان برتر نیز به ماده 4 آیین‌نامه تشویق صادرکنندگان اشاره و تصریح کرد: طبق شاخص‌های موجود، 74 گروه کالایی و خدماتی تعریف شده که در چارچوب 50 صادرکننده  برتر انتخاب  و معرفی می‌شوند.