media.news.imagealternatetextformat

در حاشیه اجلاس گروه هفت؛ وزیر خارجه آمریکا با نخست وزیر انگلیس دیدار کرد

چهار شنبه, 15 اردیبهشت,1400 11:17 ق.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا که به منظور شرکت در اجلاس گروه هفت به انگلیس سفر کرده است با نخست وزیر این کشور دیدار و با وی پیرامون موضوعات مختلف از جمله ایران رایزنی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر امور خارجه آمریکا که به منظور شرکت در نشست گروه هفت به انگلیس سفر کرده است با «بوریس جانسون» نخست وزیر این کشور دیدار و پیرامون موضوعات مختلف از جمله ایران رایزنی کرد.

بر اساس این گزارش، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا و نخست وزیر انگلیس در این دیدار پیرامون گسترش روابط دوجانبه در زمینه‌های تجاری و دفاعی رایزنی کردند.

موضوعات مختلف از جمله ایران و برجام، وضعیت افغانستان، چین و همکاری‌های دو کشور برای مقابله با شیوع کرونا از دیگر محورهای مورد بحث در دیدار بلینکن و جانسون اعلام شده است.

بلینکن پیش از این و در حاشیه اجلاس گروه هفت، با وزرای امور خارجه انگلیس، آلمان و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم دیدار کرده بود.

آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا و «جوزف بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه و در حاشیه اجلاس گروه ۷ در لندن پایتخت انگلیس با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

در بیانیه صادره در وبگاه اتحادیه اروپا در این خصوص آمده است که در این دیدار دو طرف پیرامون بازگشت احتمالی آمریکا به برجام و نحوه اطمینان از اجرای کامل و موثر این توافق بحث و تبادل نظر کردند.