media.news.imagealternatetextformat

درخواست فرودگاه لندن و خطوط هوایی انگلیس برای کاهش محدودیت های سفر

شنبه, 09 مرداد,1400 10:58 ق.ظ

فرودگاه هیترو لندن و خطوط هوایی اصلی انگلیس خواستار کاهش محدودیت های سفر برای مسافران واکسینه شده از سوی دولت این کشور شدند و هشدار دادند که در غیر این صورت با نابودی مشاغل بیشتری روبرو خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، به نقل از رویترز، فرودگاه هیترو لندن و خطوط هوایی اصلی انگلیس خواستار لغو محدودیت های سفر برای مسافران واکسینه شده از سوی دولت این کشور شدند و هشدار دادند که در غیر این صورت با نابودی مشاغل بیشتری روبرو خواهند شد.

این در حالی است که امیدهایی وجود دارد که دولت انگلیس به مسافران از ایالات متحده طی هفته جاری میلادی چراغ سبز نشان دهد.

جان هلند کایه، مدیر اجرایی فرودگاه هیترو گفت: بریتانیا می تواند شهروندان آمریکایی واکسینه شده را در روزهای آینده از قرنطینه معاف کند. این امر می تواند برای صنعت هوایی این کشور که همچنان با بلاتکلیفی روبروست، کمک بزرگی باشد.

قوانین سختگیرانه ای که دولت انگلیس اکنون با کمی تغییرات اعمال کرده موجب شده است که بخش مسافرت بریتانیا همچنان در رکود به سر ببرد. این در حالی است که بخش مسافرت اروپا تا حدودی بهبود یافته است.

اتحادیه خطوط هوایی انگلستان، که نماینده بریتیش ایرویز، ویرجین آتلانتیک، ایزیجت و دیگر شرکت های هواپیمایی است، هشدار داد که اگر دولت در بررسی محدودیت های سفر بعدی خود که اواخر این هفته اعلام می شود، تغییری ایجاد نکند، مشاغل بیشتری در حمل و نقل هوایی از بین خواهد رفت.

این اتحادیه می خواهد قرنطینه برای مسافران کاملاً واکسینه شده که از ایالات متحده و اتحادیه اروپا به انگلیس وارد می شوند، لغو شود و کشورهای بیشتری به لیست سبز بریتانیا برای سفرهای کم خطر اضافه شوند.

هلند کای با اشاره به اینکه اتحادیه اروپا به صورت یک جانبه محدودیت های خود را برای ایالات متحده لغو کرده است، افزود: هیچ دلیلی وجود ندارد که انگلیس همین اقدام را انجام ندهد. من فکر می کنم که این ممکن است این هفته اتفاق بیفتد.

هیترو، که قبل از همه گیری شلوغ ترین فرودگاه اروپا بود، نیز اعلام کرد که محدودیت های سفر بریتانیا حجم تجارت و تقاضای مسافران را سرکوب کرده و ضررهای همه گیری این فرودگاه را به 4 میلیارد دلار رسانده است.